Oleme Karmo ja Veranika Tori Siidritalust, Soomaa servalt.

Tori Siidritalu on asutatud 2014. aastal, kui otsustasime kolida perega Tallinnast maale, vanavanemate tallu. Eesmärgiga asuda tootma oma kasvatatud toorainest siidrit ja veini. Tänaseks on talu õunaistandiku suurus ligemale 10 hektarit ja oleme laiendamas seda veel erinevate põhjamaisele kliimale sobivate viljadega. Oleme kõikide oma toodete sünni juures alates õunapuude paljundamisest ja pookimisest kuni toote valmimiseni ja villimiseni.

Meie aiad on kõik mahedalt haritavad ja peame oluliseks, et puhas keskkond ja ökoloogiline tooraine on võti jätkusuutlikule majandamisele ja tulevikule terviklikult.
Mitmed meie tooted on saavutanud auhindu ja tunnustusi nii kodumaal kui ka rahvusvahelistel konkurssidel.

Eduka mahetootmise tunnistuseks on Eesti parima mahetoote konkursi võitmine 2016. aastal ja kahel korral Eesti parima mahetootja konkursil auhinnalise teise koha saavutamine (2019 ja 2022). 

Meie ajalugu

Alustas Tori Siidri- ja Veinitalu oma tegevust

mahetoode Parimaks mahetooteks valiti toodetud “Ökosiider Vintage 2015″ Brut

Baltic Cup Award Parim siider Baltikumis

Finnish Championship in Food Craftsmanship Rowan apple cider GOLD


Pronksmedal Frankfurdis, Saksamaal Cider World Award


Astuurias, Hispaanias SISGA Premium Award

Saavutasime paremuselt teise koha Eestis juba mahetootjate kategoorias


Parim alkoholiga jook – Tori siider „Brut“

Meie auhinnad

 

Zero waste programm

Mida teha õunte ja teiste viljade pressimisest tekkivate jääkidega? See küsimus on tänaseks leidnud suurepärase lahenduse. Kõik teavad gruusja cha-cha´t või itaalia grappa´t. Need on kanged napsid, mis on valmistatud veini valmistamisel tekkivatest jääkidest. Seepärast olemegi soetanud vajalikud seadmed ja loomulikult hankinud ja tootmisloa, et saaksime alustada kangete napside tootmist.
Pärast mitmeid katsetusi oleme jõudnud suurepärase lahenduseni, mis võimaldab ka meil kogu tooraine maksimaalselt ära kasuta.

23

Аastal 2023 toetab Pria põllumajandusettevõtjate tulemuslikkuse parandamise ja keskkonnahoidliku põllumajandustootmise arendamise meetme abil ettevõtet kaasaegse, väiksemate saastenormidega traktori soetamisel.
Selle tulemusel väheneb mõju keskkonnale, tekitades vähem heitgaase. Uue traktori ja sellele ostetavate lisaseadmete abil saame vähendada sõidukordade ja töötundide arvu, mille tõttu suureneb efektiivsus ja paraneb istandiku tervis ja tõuseb saagikus.

21

Aastal 2021-2023 toetab Pria Mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetuse meetme abil Tori Siidritalu investeeringuid tootmisvõimsuse suurendamiseks ja zero- waste tootmispõhimõtete juurutamiseks villimisliini soetamisega.

18

Aastal 2018 toetab LEADER programm Tori Siidritalu külastusruumide rajamist ja inventari ning sügavkülmkambri ostmist.

17

Aastal 2017 toetab LEADER programm Tori Siidritalu tootmisvõimaluste mitmekesistamist. Eesmärk on suurendada tootmismahtu, laiendada tooteportfelli ja ettevõtte konkurentsivõimet.